Camerimage 2019

Podczas Camerimage 2019 Sony zaprezentuje na swoim stoisku flagową kamerę filmową nowej generacji VENICE, wraz z zapowiedzianym na styczeń 2020 oprogramowaniem SW5.0, oraz nowo wprowadzony kamkorder FX9 z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu 6K Fast Hybrid AF.

Camerimage to wiele atrakcji

Stoisko w tym roku zostało zaprojektowane w zupełnie nowej formule i na odwiedzających czeka wiele atrakcji. W programie festiwalu przewidziano też różne wydarzenia organizowane przez Sony, w tym warsztaty, seminaria i dyskusje panelowe z czołowymi filmowcami i operatorami.

Kamerą VENICE nakręcono wiele obrazów prezentowanych na Camerimage w ramach konkursu głównego i konkursu filmów polskich — między innymi film otwarcia„Oficer i szpieg” w reżyserii Romana Polańskiego ze zdjęciami Pawła Edelmana.

Kalendarium wydarzeń organizowanych przez Sony:

●             Seminarium z udziałem Olana Collardy’ego (autora zdjęć) i Benjy’ego Kirkmana (asystenta operatora) poświęcone pierwszym wrażeniom z kręcenia teledysku Sony Music przy użyciu kamkordera FX9

Data: poniedziałek 11.XI, godz. 14:00 – 15:30

Miejsce: CKK Jordanki — Sala seminaryjna

●             Seminarium Pabla Garcii (dyrektora ds. koloru) poświęcone przygotowaniu i wdrożeniu przez firmę Mission Digital systemu ACES dla kamery Sony VENICE na planie „Downton Abbey”

Data: wtorek 12.XI, godz. 19:30 – 21:00

Miejsce: CKK Jordanki — Sala seminaryjna

•             „Masterclass Sony VENICE. Nieograniczone możliwości”: praktyczny warsztat z pełnoklatkową kamerą VENICE prowadzony przez Balazsa Bolygo BSC, HSC

Data: środa 13.XI, godz. 13:00 – 17:30

Miejsce: Centrum warsztatów

●             „Nieograniczone możliwości: zdjęcia w wielu formatach z CineAlta VENICE”: prezentacja opinii operatorów, przedstawicieli wypożyczalni sprzętu i producentów obiektywów.

Data: czwartek 14.XI, godz. 14:30 – 16:00

Miejsce: CKK Jordanki — Sala seminaryjna

Na stoisku Sony znajdą się także inne produkty i rozwiązania, które pomogą filmowcom w urzeczywistnianiu twórczych wizji. Należy do nich 31-calowy monitor referencyjny 4K BVM-HX310 oraz 65-calowy telewizor profesjonalny BRAVIA MASTER Series. Stoisko Sony na Camerimage 2019 będzie czynne od 9 do 16 listopada.

Informacje o firmie Sony w czasie trwania imprezy można śledzić na profilu @SonyCineAltaEU oraz używając hasztagu #CineAltaVENICE.

Camerimage 2019: swoją obecność potwierdzili laureaci najważniejszych nagród:

● Richard GERE – laureat nagrody specjalnej dla aktora

(4 Złote Globy)

● Edward NORTON – laureat nagrody im. Krzysztofa Kieślowskiego

(3 nominacje do Oscara, 2 Złote Globy)

● Danny DEVITO – laureat nagrody za całokształt twórczości

(1 nominacja do Oscara, 6 Złotych Globów)

● Jan ROELFS – laureat nagrody dla scenografa ze szczególną wrażliwością wizualną

(2 nominacje do Oscara).