Extender Media4KConnect

Extender Media4KConnect firmy KVM-Tec pozwala na przesyłanie sygnału po światłowodzie na odległość 300 metrów, w czasie rzeczywistym bez utraty jakości w rozdzielczości maksymalnej 4096×2160 / 60Hz z 8-bitowym kodowaniem kolorów 4:4:4. Transmisja sygnału video (DisplayPort 1.2), USB odbywa się za pośrednictwem jednego kabla.


Extender Media4KConnect w trzech wariantach

Modułowy system zastosowany w extenderze Media4Kconnect z ultra cienką obudową jest niezrównany pod kątem wydajności jak i również liczby zastosowań.
Dostępny jest w kilku wariantach, jako samodzielny extender 4K, z modułem bez kompresji, bądź modułem redundantnym. Rozszerzenie możliwe jest w dowolnym momencie.

Wersja Media4Kconnect z modułem bez kompresji pozwala na transmisję bez artefaktów nawet przy trudnych wzorach bitów.


Extender Media4KConnect z interfejsem USB 2.0

Interfejs USB 2.0 wspiera tablety, ekrany dotykowe, moduły dźwiękowe, drukarki oraz wiele innych. Dostępna jest opcja dla pamięci przenośnych oraz dysków twardych USB.

Extender Media4KConnect posiada funkcjonalność „USB save”, która zabezpiecza urządzenie przed wirusami mogącymi przedostać się za pomocą USB, dzięki systemowi dezaktywacji urządzeń pamięci masowej.

2000 punktów końcowych

Poprzez podłączenie extendera Media4Kconnect DP 1.2 do switcha, możemy rozszerzyć  liczbę obsługiwanych punktów końcowych do 2000. Przełączanie między punktami może być ustawione za pomocą menu OSD, bądź za pośrednictwem Switching Manager. Inteligentne oprogramowanie Switching Manager umożliwia wygodne zarządzenie oraz intuicyjną obsługę extenderów. Do uruchomienia i obsługi oprogramowania wymagany jest komputer lub tablet z systemem Windows oraz interfejsem sieciowym.

KVM-TEC austriacki producent extenderów, umożliwiających przesyłanie na odległość: obrazu, dźwięku oraz sygnału urządzeń peryferyjnych (mysz, klawiatura, ekran dotykowy). Extendery obsługują obraz 4K w czasie rzeczywistym. Sygnał może być wysyłany nawet na odległość 160 km, bez opóźnienia oraz utraty jakości.