Lampa ARRI Orbiter

Lampa ARRI Orbiter LED z wymienną optyką to najbardziej zaawansowane technologicznie oświetlenie, jakie kiedykolwiek stworzono w celu rejestrowania obrazu i odwzorowania kolorów. Wszystkie systemy w Orbiterze są całkowicie nowe i zostały zaprojektowane z myślą o niezliczonych możliwościach aktualizacji, konfiguracji i ulepszeń.

Wymienna optyka

To podstawowa innowacja w Orbiterze ARRI. Dzięki szerokiej gamie optyki do wyboru, Orbiter przekształca się w idealne światło bez utraty wiązki, mocy wyjściowej lub jakości kolorów. Adapter QLM (Quick Lighting Mount) w Orbiterze pozwala na przymocowanie opraw o przeróżnych właściwościach optycznych:

  • otwarta przestrzeń z kierunkową wiązką światła pod różnymi kątami 15, 30 i 60 st.
  • projekcyjna z zoomem ze stałymi kątami wiązki światła 15, 25 i 35 st.
  • kopułkowa z miękkim światłem dookólnym
  • softboxowa z miękkim światłem o wielkiej mocy

6-kolorowy silnik Spectra

O dużej mocy, ale z możliwością regulacji, może tworzyć ostre cienie o określonych krawędziach. Wyposażony w diody LED: czerwoną, zieloną, niebieską, bursztynową, cyjanową i limonkową, przekłada się tym samym na szerszą gamę kolorów, dokładniejsze barwy i, co najważniejsze, lepsze odwzorowanie kolorów w całym zakresie CCT (skorelowanej temperatury barwowej).

Lampa ARRI Orbiter ma ogromny zakres CCT – od 2.000 do 20.000 K z ultra-wysokim oddawaniem kolorów we wszystkich temperaturach barwowych. Dzięki połączeniu trzech technik ściemniania, najnowocześniejsza elektronika Orbitera zapewnia płynne ściemnianie do zera, bez zmian kolorów i bez skoków.

Nowy system operacyjny LiOS

Lighting Operating System zawiera wszystkie innowacyjne i przełomowe funkcje SkyPanel. Ośmiokolorowe tryby LiOS obejmują: CCT, HSI, indywidualny kolor, współrzędne x/y, dopasowanie filtrów i źródła światła, efekty specjalne oraz nowy czujnik koloru, który mierzy światło otoczenia i odtwarza je na wyjściu Orbitera.

Inne nowe funkcje w LiOS to: uproszczone tryby DMX, tryby operacyjne zwiększające wydajność, ponad 240 slotów do przechowywania ulubionych ustawień, rozpoznawanie optyki, obsługa wielu języków, niestandardowy ekran startowy i wiele innych.

Zdejmowany panel sterowania

Z 4-calowym kolorowym wyświetlaczem, przyciskami szybkiej nawigacji i zintegrowanymi czujnikami, pozwala na łatwą obsługę z graficznym interfejsem użytkownika. Uproszczona struktura menu i przeprojektowane interfejsy zapewniają szybki przegląd widoków operacyjnych i uporządkowanych ekranów.

Ta intuicyjna konstrukcja sprawia, że zmiana koloru lub znalezienie ustawienia jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto panel sterowania można zdemontować i można go używać ręcznie za pomocą kabla o długości 5m lub 15 m.

Ulepszona łączność

Z pełnym zestawem złączy wejściowych i wyjściowych do komunikacji cyfrowej. Łączenie ethernetowe jest możliwe dzięki 2 portom EtherCON obsługującym Art-Net 4, sACN i TCP/IP. Dwa porty USB-A są używane do aktualizacji LiOS i podłączania urządzeń peryferyjnych innych firm, takich jak klucze Wi-Fi USB. Dołączone jest rozwiązanie CRMX firmy LumenRadio, umożliwiające bezprzewodowe DMX. Dwa 5-pinowe porty XLR DMX używane do konwencjonalnej komunikacji DMX i RDM do wejścia i wyjścia oraz 3-pinowe wejście XLR DC do zasilania 48V. Gniazdo karty SD umożliwia przyszłą rozbudowę oprogramowania. Dostępny jest także port USB-C do komunikacji i serwisowania komputera.

Pełny zestaw czujników

● czujnik koloru do pomiaru światła otoczenia

● 3-osiowy akcelerometr i magnetometr do wykrywania obrotu, pochylenia, przechyłu i kierunku

● czujniki ciepła do utrzymywania diod LED i elektroniki dokładnie w odpowiedniej temperaturze

● czujnik światła otoczenia do automatycznego przyciemniania wyświetlacza na panelu sterowania.

Wszystkie te czujniki zapewniają lepszą obsługę i większą kontrolę nad urządzeniem. Ponadto dostępne dane usprawniają przepływ pracy również w postprodukcji i serwisie.

Obudowa odporna na warunki atmosferyczne

Spełnia wymagania codziennego, bardzo intensywnego użytkowania. Umożliwia pracę na zewnątrz dzięki zastosowaniu aluminiowego korpusu z ochraniaczami ze wzmocnionego tworzywa sztucznego. Uchwyt sprawia, że transport jest wygodny i pozwala na ręczną obsługę lampy dzięki doskonałej równowadze.

Szeroki zakres zastosowań

To m.in. produkcja filmowa i telewizyjna, transmisja, teatr i rozrywka na żywo, a nawet fotografia. Ma zdolność do rzucania światła na duże odległości za pomocą otwartej osłony lub optyki projekcyjnej, a jednocześnie może służyć jako miękkie światło, co zapewnia elastyczność potrzebną w dzisiejszych szybkich realizacjach filmowych.

Optyka projekcyjna Orbitera umożliwia kontrolowane, wysokiej jakości światło w studiu, a dzięki zasilaniu bateryjnemu może być także używany w ruchu, na zewnątrz.