Partnerzy

Sony Professional japoński producent urządzeń przeznaczonych do użytku profesjonalnego: kamer telewizyjnych, studyjnych i reporterskich, kamkorderów, magnetowidów, monitorów, mikserów, telebimów, nośników danych, nagrywarek oraz systemu zapisu obrazu telewizyjnego XDCAM i urządzeń do produkcji na żywo.

Grass Valley amerykańska firma oferująca rozwiązania dla nadawców, producentów i twórców, w tym transmisji, postprodukcji oraz automatyzacji. To także najszerszy wybór rozwiązań do zarządzania i monitorowania sygnałów audio i wideo od konwersji po zaawansowane funkcje, takie jak kompensacja ruchu i automatyczne sterowanie głośnością.

Arri niemiecki producent urządzeń do produkcji telewizyjnej i filmowej, jak kamery Alexa, obiektywy, kamerowe systemy stabilizujące i akcesoria mechaniczne, elektroniczne i optyczne do kamer. Przede wszystkim jednak oświetlenie profesjonalne jak słynne SkyPanel i różnej mocy reflektory, w tym także oprzyrządowanie zasilające i sterujące.

Fujinon japoński koncern oferujący profesjonalną optykę dla przemysłu filmowego, nadawczego i produkcyjnego, specjalizujący się w produkcji soczewek oraz obiektywów telewizyjnych i kinematograficznych. Słynie z zaawansowanych technologii szlifowania i powlekania soczewek, które poprawiają jakość obrazu w filmach i programach TV.

Zeiss niemiecki producent optyki, wielokrotny zdobywca Oscara. Jego obiektywy kinematograficzne upraszczają i zwiększają dokładność procesu przechwytywania i przetwarzania obrazu. Z kolei obiektywy do kamer cyfrowych, dzięki szerokiej gamie ogniskowych w 12 różnych modelach, to przede wszystkim znakomite odwzorowanie kolorów i wysoki kontrast.

Tiffen amerykański koncern, wielokrotny zdobywca Oscara, także właściciel marek: Steadicam, Lowel, Domke, Zing. Oferuje: stabilizatory kamerowe, gimbale, systemy oświetleniowe, sterowniki, mocowania, statywy, wózki dolly, akcesoria niezbędne do produkcji filmowej i TV, także skrzynie kamerowe i torby. Ma największy na świecie zakres filtrów.

Chrosziel niemiecki producent mechanicznych, optycznych i elektronicznych akcesoriów do produkcji telewizyjnej i filmowej, takich jak: matteboxy, osłony przeciwsłoneczne, uchwyty filtrów, napędy zoomu i follow focusy, a także systemy zdalnego sterowania i specjalistyczne urządzenia testowe do serwisowania obiektywów i kamer.

Manfrotto włoskie przedsiębiorstwo mające w ofercie ponad tysiąc profesjonalnych produktów, przede wszystkim statywy i najbardziej zaawansowane głowice (3-kierunkowe, kulowe, z przekładnią zębatą, płynne), a także oświetlenie LED bez efektu migotania, monopody, slidery, sterowniki, klamry, ramiona, filtry, plecaki, torby, walizki i skrzynie dla filmowców.

Prosup holenderski producent osprzętu do kamer, takich jak wózki, wysięgniki, głowice poziomujące i inne urządzenia do montażu samochodów. Znany z lekkich rozwiązań, producent legendarnego Tango Roller’a.

ChyronHego amerykański twórca grafiki telewizyjnej i wizualizacji danych w czasie rzeczywistym. Oferuje szeroką gamę produktów i usług do produkcji telewizyjnej na żywo i programów newsowych, sportowych, pogodowych. Rozwiązania te nie tylko pomagają tworzyć, edytować, udostępniać i nadawać grafikę, ale działają na standardowym sprzęcie IT.

KVM-TEC austriacki producent extenderów, umożliwiających przesyłanie na odległość: obrazu, dźwięku oraz sygnału urządzeń peryferyjnych (mysz, klawiatura, ekran dotykowy). Extendery obsługują obraz 4K w czasie rzeczywistym. Sygnał może być wysyłany nawet na odległość 160 km, bez opóźnienia oraz utraty jakości.

Simplylive hongkońsko-amerykańska firma tworząca rozwiązania dla przemysłu nadawczego i cyfrowego. W swojej ofercie posiada: miksery typu all-in-one, system powtórek w zwolnionym tempie do realizacji broadcastowych, systemy produkcyjne live, rejestratory cyfrowe i master recordingi, urządzenia do transmisji na żywo.

Switchcraft amerykański dostawca rozwiązań połączeniowych dla profesjonalnych systemów audio, wideo i oprzyrządowania. Podstawowa linii produkcyjna liczy 5.000 standardowych produktów i tysiące odmian, w tym krosownice i złącza do wielkoformatowych systemów transmisji broadcastowej i profesjonalnego nagrywania audio.

Trompeter Electronics amerykański projektant i producent najwyższej klasy złączy elektronicznych, elektrycznych i elektro-mechaniczne. W ofercie znajdują się złącza kablowe i panelowe typu Coax, Twinax, Triax, BNC, gniazda krosowe, adaptery. Zapewniają one integralności sygnału dla najbardziej wymagających aplikacji na rynkach nadawczych.

SiMedia włoska firma tworząca światowej klasy oprogramowanie dla systemów zarządzania telewizją, m.in. automatyzację odtwarzania, komputerowy system newsroomu, rejestrator transmisji telewizyjnej, a także narzędzia do produkcji TV w internecie. Systemy te są wdrażane jako samodzielne rozwiązania lub zintegrowane z istniejącymi systemami nadawczymi.

Sachtler niemiecka marka producenta głowic, statywów i systemów statywowych, używanych przy produkcjach filmowych i telewizyjnych. Jej najcięższe statywy broadcastowe Pedestal mają udźwig do 75 kg i ważą 55 kg.W ofercie znajdują się także specjalistyczne akcesoria jak: rigi, wózki dolly, adaptery, tyczki, płyty mocujące do kamer i statywów.

Movcam chiński, doceniony producent setek akcesoriów kamerowych (uchwyty, klatki, zaciski, płyty, pierścienie, matteboxy), który swoje projekty opiera na technologii wojskowej i lotniczej, używając przy tym najlepszych jakościowo materiałów. W ofercie ma także monitory broadcastowe i systemy bezprzewodowego sterowania obiektywem.

LYNX Technik niemiecka firma specjalizująca się w opracowywaniu produktów dla sektora profesjonalnego i rynku nadawców. Zwłaszcza modułowych urządzeń końcowych, które przeznaczone są dla samodzielnych aplikacji, ale także większych instalacji studyjnych z wyjątkową możliwością łączenia obu systemów w jedno spójne rozwiązanie.

Beillen chińska, sprawdzona marka należąca do Jiade Energy Technology, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji akumulatorów o dużej mocy do urządzeń mobilnych, takich jak profesjonalna kamera wideo. Zestawy akumulatorów serii BL-R i BL-X w niewielkich rozmiarach oferują maksymalne obciążenie 15 A i największą pojemność do 250 Wh

MTF Services brytyjska firma, do której należą marki popularne  w branży filmowej, takie jak: Blueshape, Dynacore, Kinotehnik i Samyang. Słynie z najlepszych na świecie adapterów do obiektywów. Oferuje także całą gamę mniejszych urządzeń do transmisji broadcastowej, w tym podwodne obudowy kamer, a także kamery ukryte w okularach, długopisach, guzikach.

Indiestor brytyjski projektant i konstruktor oprogramowania do współdzielenia zasobów sieciowych. Dzięki intuicyjnemu panelowi zarządzania rozwiązania te są łatwe w obsłudze i proste do integracji z istniejącą infrastrukturą sieciową. Platformy sprzętowe są certyfikowane przez producenta oprogramowania i tym samy zapewniają niezawodność systemu.

Autocue amerykański producent rozwiązań dla branży telewizyjnej. Posiada najszerszy zakres teleprompterów wraz z oprogramowaniem i osprzętem w każdej cenie. Oferuje także rozwiązania komputerowe dla newsroomów oraz statywy, oświetlenie, serwery wizyjne i monitory profesjonalne dla nadawców, takich jak BBC, NBC i CNN.

Oxygen DCT brytyjska firma należąca do koncernu CVP Group. Oferuje ponad 3.000 produktów produktów i rozwiązań audiowizualnych: od prostych wzmacniaczy i rozdzielaczy, poprzez wszelkiego rodzaju konwertery sygnału, na zaawansowanych narzędziach do przesyłu światłowodowego kończąc. Posiada własną linię monitorów LCD.

XFormSystems niemiecki producent profesjonalnych urządzeń do przetwarzania sygnałów broadcastowych. Słynie z najbardziej zaawansowanych technologicznie konwerterów, wyposażonych m.in. w redukcję szumów, konwersję współczynnika kształtu, przetwarzanie kodu czasowego, korekcję barw, multiplekser i embedding audio.

Leader japoński dostawca precyzyjnych urządzeń pomiarowych dla przemysłu broadcastowego. Firma ma w ofercie oscyloskopy, wektoroskopy, rasterizery, wyposażone w monitory ciekłokrystaliczne do sprawdzania jakości sygnałów wideo i audio oraz generatory do synchronizacji sygnałów, kodu czasowego i różnych sygnałów referencyjnych.

Trilogy Technologies brytyjski projektant oprogramowania, infrastruktury i platform sprzętowych, które ściśle integrują zasoby obliczeniowe, pamięci masowe, sieci i wirtualizacje na jednej platformie sprzętowej. Przez hostowanie komputerów stacjonarnych i aplikacji w chmurze zapewnia bezpieczny dostęp z dowolnego urządzenia lub lokalizacji.

Marshall Electronics amerykański producent profesjonalnych technologii audio i wideo dla nadawców broadcastowych i producentów filmowych w tym dźwięku studyjnego. Dostarcza modułowe rozwiązania do kamer i wyświetlaczy LCD, a także do produktów multimedialnych dla integratorów systemów. Produkuje miniaturowe soczewki OEM w USA, Chinach, Japonii i Korei Płn.

Steadicam amerykańska marka koncernu  Tiffen, zajmująca się produkcją i dystrybucją sprzętu wspomagającego pracę kamerzystów. Steadicam to obecnie najlepszy na świecie profesjonalny system stabilizacji kamery, pozwalający uzyskać niezwykle płynne ujęcia w ekstremalnych warunkach. W ofercie także: ramiona, gimbale, kamizelki i monopody.

Lawo niemiecki producent innowacyjnych technologii sieciowych, sterujących, audio i wideo do produkcji broadcastowej i postprodukcji, a także programów na żywo i teatralnych. Są to: systemy sterowania i monitorowania, cyfrowe miksery audio, routery, narzędzia do przetwarzania wideo, a także rozwiązania dla infrastruktury A/V na protokole IP i systemów routingu.

Lowel amerykańska marka koncernu  Tiffen, zajmująca się oświetleniem i sprzętem oświetleniowym, jak lampy, sterowniki, mocowania i zestawy, który jest wykorzystywany przede wszystkim w pracy operatorów profesjonalnych cyfrowych kamer wideo, a także w produkcji filmowej. Projektuje również zestawy specjalnie do produkcji studyjnej i wideokonferencji.

Movie Tech niemiecki producent oferujący rozwiązania dla całego rynku mediów: od filmów i transmisji po sprzęt wideo i wyposażenie studia. Asortyment produktów obejmuje: dźwigi, krany kamerowe, wózki, rigi, systemy oświetleniowe, zdalnie sterowane głowice i liczne akcesoria. Jednym z najbardziej znanych produktów jest wózek filmowy Magnum Dolly.

Noga Engineering izraelski producent systemów zawieszeń i mocowań, wykorzystywanych w produkcji telewizyjnej i filmowej. Chociaż oryginalna konstrukcja została stworzona do zastosowań mechanicznych, okazała się ona rewelacyjna w przypadku ramion Magic Arm, pozwalających na zamocowanie i regulację w 3 płaszczyznach monitorów podglądowych na kamerach ENG.

Blackmagic Design amerykański producent kreatywnych technologii wideo w postprodukcji i przemyśle telewizyjnym. W bogatej ofercie: profesjonalne kamery filmowe, miksery wizyjne, nagrywarki dyskowe, komputerowe kart wizyjnych, miniaturowe konwertery, routery 3G, skanery, konwertery sygnałów, monitoring wideo i audio i sprzęt testowy.

Litepanels brytyjska marka koncernu  Vitec Group wprowadziła oświetlenie LED do przemysłu telewizyjnego i filmowego: od panelu LED 1×1 do wielokolorowego oświetlenia z efektami specjalnymi. Zajmuje się produkcją oświetlenia w profesjonalnych studiach filmowych i telewizyjnych, w programach i transmisjach sportowych oraz na planach filmowych.

Alpermann Velte Electronic Engineering niemiecka marka amerykańskiego koncernu Plura Broadcast, oferująca zegary studyjne, urządzenia z kodami czasowymi, timery produkcyjne, systemy zegarów studyjnych dla cyfrowych programów telewizyjnych i środowisk produkcyjnych. Firma może się pochwalić tym, że wielu nadawców korzysta z jej produktów nieprzerwanie od ponad 40 lat.

Monarch Innovative Technologies indyjski dostawca specjalistycznego oprogramowania i sprzętu na potrzeby studiów wirtualnych dla nadawców i producentów wideo. Firma oferuje szereg rozwiązań wizualnych dla różnych produkcji i nadawców, a także studiów postprodukcyjnych, które pozwoliły całkowicie wyeliminować proces budowania zestawu fizycznego.

Draka niemiecka firma koncernu Prysmian Group w branży systemów kablowych i produktów służących do transmisji audio, wideo, a także transmisji danych. Są to: przewody światłowodowe, kable koncentryczne i miedziane dla nadawców TV i wytwórni filmowych, z powłoką polietylenową, bezhalogenową, ognioodporną, opancerzoną lub ze stali nierdzewnej.

Doteck chiński sprawdzony producent urządzeń bradcastowych w dziedzinie przesyłu światłowodowego w standardzie 4K UHD. W ofercie najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia: multimedialny przedłużacz HD, cyfrowy przesył audio AES / EBU, koder, embedder i de-embedder audio, konwerter, rozdzielacz wideo HD, splitter i inne.

Gra-Vue chiński sprawdzony producent urządzeń bradcastowych w dziedzinie przesyłu światłowodowego w standardzie 4K UHD. W ofercie najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia: multimedialny przedłużacz HD, cyfrowy przesył audio AES / EBU, koder, embedder i de-embedder audio, konwerter, rozdzielacz wideo HD, splitter i inne.

OConnor Engineering amerykańskie przedsiębiorstwo, wielokrotnie nagradzane Oscarem, słynie z głowic o płynnym ruchu i intuicyjnego ustawienia. W ofercie także statywy i szeroka gama akcesoriów do kamer oraz obiektywów, jak: Follow Focus, MatteBox, systemy uchwytów kamerowych i płyt mocujących, rigi, wsporniki, gniazda i adaptery oraz części zamienne.

Ronford-Baker Engineering brytyjska firma, wielokrotnie nagradzana Oscarem, projektuje oraz produkuje głowice, statywy i akcesoria do kamer filmowych. Seria Atlas spełnia wszystkie parametry wymagane przez przemysł filmowy: płynność, 180 stopni pochylenia, zmienny napęd również z biegiem wolnym, bezstopniowa przeciwwaga i ładowność do 50 kg.

Wooden Camera amerykańska firma o charakterystycznym wzornictwie, należąca do koncernu  Vitec Group. Projektuje i produkuje innowacyjne akcesoria do kamer filmowych i telewizyjnych: Arri, BM, Canon, Nikon, Panasonic, RED i Sony. W ofercie: klatki, Follow Focusy, uchwyty, Matteboxy, zasilacze, kable, komponenty do rurek, rigi naramienne, ramiona i części zamienne.

Bubblebee Industries duńska firma, specjalizująca się w osłonach mikrofonowych do profesjonalnych nagrań w bardzo trudnych warunkach. Wszystkie jej wyroby testowane są pod względem częstotliwości i redukcji wiatru w Delta Technical-Audiological Laboratory w Danii. Oferta osłon obejmuje wszystkie dostępne na świecie typy mikrofonów.

Luma Tech amerykańska firma, jedna z dwóch na świecie, której obiektywy umożliwiają wykonanie cyfrowych zdjęć w formatach od 2K do 5K w zakresie długości ogniskowych od 8 mm do 135 mm. Do produkcji optyki kamerowej używa najwyższej jakości materiałów firmy Schott z Niemiec. Jej flagowym produktem są obiektywy Illumina przeznaczone dla przemysłu filmowego.

LEN brytyjski producent rozwiązań inżynieryjnych dla przemysłu nadawczego. Jest dostawcą produktów do dystrybucji sygnałów 3G i HDTV, w tym miniaturowych pasywnych rozdzielaczy SD, HD i 3G, filtrów, przekaźników i symulatorów kablowych, które stały się niezbędne w pracy inżynierów i producentów programów telewizyjnych na całym świecie.

Blueshape włoska marka dostarczająca kompletne rozwiązania w projektowaniu i produkcji baterii oraz akcesoriów, takich jak ładowarki i płyty zasilające do kamer. W ofercie znajdują się także baterie do profesjonalnych urządzeń przenośnych oraz oprogramowanie do monitorowania i testowania akumulatorów, które są w pełni zgodne z przepisami lotniczymi IATA.

BroaMan niemiecki producent wysoce profesjonalnych i zaawansowanych produktów dla nadawców, firm produkcyjnych i profesjonalnych integratorów AV. Tworzy zarówno proste konwertery z niskim zużyciem prądu, jak również skomplikowane sieci routingu, a także potężne systemy transmisji światłowodowych zaprojektowane specjalnie do aplikacji klienta.

LMP Lux Media Plan niemiecki dostawca innowacyjnych seryjnych rozwiązań cyfrowych dla najbardziej wymagających produkcji telewizyjnych, wideo i audio. Realizuje indywidualne zamówienia dla korporacji nadawczych, konkretnych produkcji filmowych i broadcastowych w zakresie przetworników, multiplekserów lub transmisji światłowodowych.

Cooke Optics brytyjska firma nagrodzona Oscarem. Projektuje i produkuje soczewki oraz obiektywy dla przemysłu filmowego, w tym pełne spektrum Primes i Zooms 35mm, digital i Super 16mm oraz szeroką gamę obiektywów do zdjęć wielkoformatowych. Prowadzi dystrybucję w ponad 60 krajach na całym świecie i eksportuje 90% swojej produkcji.

CueScript amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące telepromptery, zapewniające nadawcom wszystkie możliwe rozwiązania, które obejmują w jednym systemie: konwencjonalną łączność przez USB i wideo kompozytowe lub HD-SDI, a także oparte na protokole IP. W ofercie także skonfigurowane akcesoria, jak osłony, balans, uchwyty i mocowania.

Avenger brytyjska marka koncernu  Vitec Group oferuje szeroki wybór statywów, elementów sterujących oświetleniem oraz akcesoriów do zestawów wideo dla przemysłu fimowego. Ofertę uzupełniają dodatkowe akcesoria: klamry, uchwyty, adaptery, zaciski, ramiona oraz ekrany z szerokim wyborem powierzchni odbijających, rozpraszających i tłumiących światło.

Gitzo francuska marka koncernu  Vitec Group znana monopodów i triodów, których budowa opiera się na systemie modułowym, oraz 2-kierunkowej płynnej głowicy dla operatorów i dokumentalistów. W ofercie liczne akcesoria takie jak: systemy poziomujące, akcesoria do nóg, kolumny, adaptery, ramiona oraz wyprofilowane torby i plecaki.

Joby amerykańska marka koncernu  Vitec Group znana z charakterystycznego wzornictwa statywowego Gorilla. Tworzy dobrze zaprojektowane produkty na rynku akcesoriów i części do aparatów i kamer, w tym: płyty mocujące do kamer i statywów, gripy, ramiona, złącza przegubowe, zimne stopki, mocowania, adaptery, przyssawki i zaciski.

Vinten amerykański producent szerokiej gamy urządzeń do obsługi kamer telewizyjnych, studyjnych i zewnętrznych: począwszy od urządzeń manualnych po rozwiązania zrobotyzowane. W ofercie głowice, statywy i wózki filmowe z unikalną technologią Perfect Balance oraz specjalistyczne akcesoria jak: okablowanie, adaptery, rurki oraz torby i walizki.

Teradek amerykańska marka koncernu  Vitec Group projektuje i produkuje wysokowydajne rozwiązania wideo dla aplikacji telewizyjnych, kinowych i nadawczych. Od bezprzewodowego monitorowania, korekcji kolorów i sterowania obiektywem, po streaming na żywo, rozwiązania SaaS i dystrybucję wideo IP. Znana w branży konstrukcja RF zapewnia 10-bitową jakość obrazu HDR.

Anton Bauer amerykańska marka koncernu  Vitec Group, nagrodzona Oscarem. Jest uznawany za światowego innowatora i czołowego dostawcę zasilania akumulatorowego dla profesjonalnego przemysłu nadawczego, kina cyfrowego i transmisji wideo. W ofercie: baterie z mocowaniem v-mount i gold-mout, ładowarki, zasilacze i mobilne systemy zasilające.

Paralinx amerykańska marka koncernu  Vitec Group oferuje profesjonalne i niedrogie bezprzewodowe rozwiązania do transmisji wideo HD, współpracujące ze wszystkimi kamerami i monitorami. W ofercie: nadajniki i odbiorniki, anteny, płyty do mocowania baterii, torby, mocowania, kable zasilające i do przesyłu wideo, piloty sterujące i konwertery.

Autoscript brytyjska marka koncernu  Vitec Group, specjalizująca się wyłącznie w projektowaniu i produkcji systemów telepromptingowych, które są używane w studiach i newsroomach, podczas konferencji i prezentacji. Monitor, osłona i zespół montażowy pasują do wszystkich kamer systemowych i kamer ENG oraz do konfiguracji kompaktowych.

SmallHD amerykańska marka koncernu  Vitec Group specjalizująca się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych monitorów. Posiadają najwyższej jakości technologię OLED i LCD oraz intuicyjne interfejsy dla użytkownika. W ofercie monitory: broadcastowe, nakamerowe i zdalnie sterowane, a także liczne specjalistyczne akcesoria.

Lowepro włoska marka koncernu  Vitec Group specjalizująca się w produkcji plecaków, futerałów i toreb. Chronią one kamerę lub obiektyw przed uderzeniem, przed deszczem, śniegiem, kurzem i piaskiem oraz są wodoszczelne. Systemy uprzęży, paski naramienne, pasy biodrowe i punkty regulacji zapewniają długotrwały komfort noszenia.

Prompter People amerykańska firma projektuje i produkuje innowacyjne telepromptery dla każdego profesjonalisty, a także specjalne do określonych zastosowań, jak kamery zrobotyzowane, przenośne i stojące. Wspólną ich cechą jest kompatybilność z każdym statywem. Wraz z każdym monitorem firma dostarcza oprogramowanie dla komputerów Mac i PC.

Transvideo francuska firma projektująca i produkująca monitory z płaskim ekranem oraz monitory LCD w technologii HDTV i 3D. W ofercie ma również: akcesoria wspomagające przesył wideo, konwertery formatów, bezprzewodowe systemy transmisji wideo dla formatów HD i SD oraz akcesoria do kamer i cyfrowej kinematografii.
LizardFS polski producent rozproszonego, skalowalnego i odpornego na awarie systememu plików. Pozwala na łączenie przestrzeni dyskowej znajdującej się na wielu serwerach w jedną uniwersalnie dostępną przestrzeń widoczną w taki sam sposób w systemach typu Unix, Linux, OSX i Windows. Pojemność systemu powiększa dodanie fizycznych serwerów bez przerywania pracy systemu.