Kamera 4K SONY HDC-5500

Kamera 4K Sony HDC-5500 do produkcji 4K na żywo to system transmisji z bardzo wysoką przepływnością UHB. Posiada przetworniki CMOS z globalną migawką, szeroki zakres barw, mały poziom szumu i tryb dużej szybkości klatek HRF.

Kamera Sony HDC-5500 do produkcji 4K na żywo to system transmisji z bardzo wysoką przepływnością UHB

Przetwornik obrazu Sony 4K

Kamera 4K Sony HDC-5500 posiada pierwszy na świecie przetwornik obrazu o rozdzielczości 4K z trzema matrycami CMOS typu 2/3″ i globalną migawką. Zapewnia doskonałą jakość obrazu podczas transmisji na żywo w standardach HD, 4K i HDR. Można też nabyć oprogramowanie zwiększające szybkość klatek: do 2x w rozdzielczości 4K i do 8x w HD.

Kamera Sony HDC-5500 do produkcji 4K na żywo to system transmisji

Tryb bezprzewodowy Sony HDC-5500

System kamerowy HDC-5500 umożliwia bezpośrednią reprodukcję sygnału 4K przez łącze 12G-SDI. Po dodaniu oferowanego oddzielnie, bezprzewodowego panelu bocznego HKC-WL50 kamera może pracować w trybie bezprzewodowym. Może też filmować w połączeniu ze stabilizatorem.

Kamera Sony HDC-5500 do produkcji 4K

Transmisja równoległa 4K

Dzięki technologii przetwarzania sygnału — transmisji UHB o bardzo wysokiej przepływności) między kamerą a jednostką CCU — możliwe jest równoczesne przesyłanie sygnału z dwóch kamer. Odbywa się to jednym łączem światłowodowym, bez procesora sygnałowego. Po połączeniu obu wspomnianych urządzeń technologia UHB może służyć do równoległej transmisji dwóch sygnałów o rozdzielczości 4K.

Dwa sygnały źródłowe

Funkcja 4K TRUNK pozwala użyć systemu HDC-5500 do efektywnej transmisji do jednostki CCU dwóch sygnałów źródłowych. Jednego z samego systemu HDC-5500, a drugiego z kamery podłączonej do wejścia 12G-SDI tego systemu. Dodatkową zaletą transmisji UHB jest przesyłanie danych z wejścia 4K PROMPTER jednostki HDCU-5500 do głowicy systemu kamerowego.

System HDC-5500 współpracuje z wymiennymi panelami bocznymi, które pozwalają zapewnić zgodność z jednostkami sterującymi HD z serii HDCU-2500/3100.

Przenośna licencja Sony HDC-5500

Sony wprowadza także przenośne licencje do systemu HDC-5500 i kamer POV HDC-P50. W przeciwieństwie do licencji stałych nie są one powiązane z konkretnym urządzeniem. Można je dynamicznie przenosić między kamerami HDC-5500 i/lub HDC-P50.

Dla użytkowników wozów transmisyjnych oraz wypożyczalni sprzętu oznacza to mniejsze koszty i potrzeby logistyczne. Jest to możliwe, gdyż odpowiednie funkcje programowe pobiera się i instaluje w miejscu wykonywania zdjęć. Pozwala to uniknąć wysyłania sprzętu o specyficznej konfiguracji. Przenośne licencje Sony są oferowane w modelu rocznego abonamentu.